Legendy Toruńskie dla szkół

Nasze warsztaty prowadzimy na toruńskiej starówce, która jak wszyscy dobrze wiemy znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturaln

WARSZTATY DLA SZKÓŁ

Legendy Toruńskie dla szkół

Nasze warsztaty edukacyjne dla szkół prowadzone są w Sali warsztatowej na toruńskiej starówce znajdującej się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO. Na życzenie realizujemy także warsztaty dla dzieci z dojazdem do szkoły.

Dzięki udziałowi w warsztatach:

  • przeniesiecie się w świat toruńskich legend.  Dowiecie się skąd wziął się tak charakterystyczny kształt popularnych na całym świecie Katarzynek i jakie są tajemnicze składniki najsłynniejszych toruńskich pierników! 
  • będziecie poznawać legendy wszystkimi zmysłami – zobaczycie, powąchacie i dotkniecie wszystkich tradycyjnych piernikowych przypraw!
  • własnoręcznie wykonacie niepowtarzalne rękodzieło inspirowane Toruniem!
  • spędzicie miło czas w wyjątkowej atmosferze przy dźwiękach średniowiecznej muzyki!

Nasze zajęcia kreatywne dla dzieci łączą w sobie elementy edukacyjne (poznacie m.in. wybrane legendy toruńskie, nauczycie się wszystkich piernikowych przypraw), integrujące grupę (będziecie grać w autorską grę, nauczycie się współpracy tworząc wspólne kompozycje zapachowe), a także artystyczne (własnoręcznie wykonacie jedyną w swoim rodzaju pamiątkę, którą zabierzecie ze sobą do domu).

Warsztaty kreatywne prowadzone są pod okiem wykwalifikowanego trenera z wieloletnim doświadczeniem zarówno w pracy z dziećmi, jak i w pracy rękodzielnika. W trakcie zajęć wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone, wysokiej jakości materiały. Zapewniamy wszystkie niezbędne produkty. Warsztaty dla uczniów szkoły podstawowej oraz ponadpodstawowej prowadzone są w przyjemnej atmosferze z poszanowaniem potrzeb każdego Uczestnika.

Tematyka: uczniowie poznają wybrane toruńskie legendy oraz wykonują rękodzieło inspirowane Toruniem, np. świece żelowe pachnące m.in. cynamonem, anyżem i goździkami albo naturalną zawieszkę sojową z zatopionymi dodatkami.

Czas trwania: 75 minut

Termin realizacji warsztatów: do uzgodnienia z Zamawiającym

Scroll to Top