Legendy Toruńskie dla przedszkoli

Nasze warsztaty prowadzimy na toruńskiej starówce, która jak wszyscy dobrze wiemy znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturaln

WARSZTATY EDUKACYJNE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Legendy Toruńskie dla przedszkoli

Nasze warsztaty edukacyjne prowadzimy na toruńskiej starówce, która jak wszyscy dobrze wiemy znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO. Realizujemy także warsztaty dla dzieci z dojazdem do przedszkola.

Dzięki udziałowi w warsztatach:

  • przeniesiecie się w świat toruńskich legend.  Dowiecie się skąd wziął się tak charakterystyczny kształt popularnych na całym świecie Katarzynek i jakie są tajemnicze składniki najsłynniejszych toruńskich pierników! 
  • będziecie poznawać legendy wszystkimi zmysłami – zobaczycie, powąchacie i dotkniecie wszystkich tradycyjnych piernikowych przypraw!
  • własnoręcznie wykonacie niepowtarzalne rękodzieło inspirowane Toruniem!
  • spędzicie miło czas w wyjątkowej atmosferze przy dźwiękach średniowiecznej muzyki!

Nasze kreatywne zajęcia dla dzieci w przedszkolu łączą w sobie elementy edukacyjne (poznacie wybrane legendy toruńskie, dowiecie się jaki jest tradycyjny przepis na pierniki), integrujące grupę (będziecie grać w grę oraz wspólnie zdobywać tytuł Mistrza Piernikarskiego), a także artystyczne (skomponujecie i wykonacie niepowtarzalną pamiątkę, którą zabierzecie ze sobą do domu).

Zajęcia prowadzone są pod okiem wykwalifikowanego trenera z wieloletnim doświadczeniem zarówno w pracy z dziećmi, jak i w pracy rękodzielnika. Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych, wysokiej jakości materiałów. Zapewniamy wszystkie niezbędne produkty oraz atmosferę akceptacji i zrozumienia dla potrzeb dzieci.

Tematyka:dzieci poznają wybrane toruńskie legendy oraz wykonują rękodzieło inspirowane Toruniem, np. świece żelowe pachnące m.in. cynamonem i goździkami albo naturalne mydełka glicerynowe z zatopionymi dodatkami.

Czas trwania: 75 minut

Termin realizacji warsztatów: do uzgodnienia z Zamawiającym

Oferta dla przedszkoli

Zapisy

Wypełnij formularz zgłoszeniowy już dziś!
Gdy tylko zapoznamy się z treścią Twojej wiadomości niezwłocznie skontaktujemy się z Tobą celem ustalenia dogodnego terminu.

Scroll to Top