GALERIA SZTUKI „TORUŃSKIE INSPIRACJE”

Nasza Galeria działa w sercu Toruńskiej Starówki przy ul. Panny Marii 13. Toruńskie Inspiracje istnieją od 2020 r. i od początku funkcjonowania prowadzą twórcze warsztaty dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

W trakcie zajęć Uczestnicy własnoręcznie tworzą dzieła sztuki, często inspirowane regionem oraz poznają tradycje i kulturę Torunia. Galeria Sztuki Toruńskie Inspiracje to również miejsce, w którym Uczestnicy obcują ze sztuką poprzez oglądanie wystaw prac wykonanych przez Małych i Dużych Artystów. Inspirujemy uczniów do tworzenia, poznawania i odkrywania.

Galeria Sztuki Toruńskie Inspiracje działa na podstawie uchwały Zarządu 4ES Non Profit Sp. z o.o. z dn. 30.11.2023r. W ww. uchwale określono, że Galeria funkcjonuje zgodnie z PKD zapisanym w umowie spółki – PKD 90.04.Z.-Działalność Obiektów Kulturalnych. Podklasa ta obejmuje: działalność teatrów i sal koncertowych, galerii i salonów wystawienniczych, domów i ośrodków kultury, świetlic oraz pozostałych obiektów kulturalnych.

Chcesz zapoznać się z regulaminem funkcjonowania Naszej Galerii? Pobierz plik.

Co jest dla nas ważne?

Nasza Galeria wspiera wszechstronny rozwój kultury i edukacji artystycznej w Polsce, w szczególności wśród dzieci, młodzieży i seniorów. W ramach działalności koncentrujemy się na promowaniu sztuki użytkowej, w tym m.in., tworzeniu/ zdobieniu przedmiotów użytku codziennego. Ważnym aspektem jest również promowanie, odwoływanie się w sztuce do elementów nawiązujących do lokalnych historii, tradycji, a także znanych na całym świecie legend toruńskich.

Nasze motto to słowa amerykańskiego poety Ralpha Waldo Emersona „Każdy artysta zaczynał kiedyś jako amator”. Oznacza to, że chcemy wzbudzać potencjał, kreatywność, odwagę do tworzenia wśród wszystkich zainteresowanych sztuką osób.

Co robimy?

Olbrzymią część naszej pracy poświęcamy:

  • organizacji wystaw sztuki użytkowej/ dekoracyjnej. Promujemy przy tym dzieła amatorów, w tym m.in. prace dzieci i młodzieży, seniorów, osób z niepełnosprawnościami oraz prace własne pracowników galerii. U nas zapoznasz się m.in. z takimi gałęziami sztuk plastycznych jak: malarstwo, grafika, ceramika, architektura czy wzornictwo.
  • prowadzeniu warsztatów artystycznych dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych, w tym osób z niepełnosprawnościami. Z naszej oferty mogą skorzystać m.in. szkoły, które realizują wycieczki w ramach „Podróży z klasą”. Udział w naszych warsztatach rozwija kreatywność, wzmacnia pewność siebie oraz podnosi umiejętności artystyczne dzięki poznaniu nowych technik sztuk plastycznych.
  • organizacji konkursów plastycznych.

Aktualności:

Obecnie możecie u nas obejrzeć wystawę Toruńskich Aniołów Szczęścia. Jest to wystawa poświęcona dziełom wykonanym techniką decoupage, w której zastosowano również złocenia oraz cieniowanie tła. Serdecznie zapraszamy do oglądania. W trakcie oglądania wystawy dowiesz się m.in.:

  • Co to jest decoupage i kiedy został spopularyzowany
  • Co możesz ozdobić ww. techniką i w jaki sposób
  • Co wspólnego z naszymi aniołami ma Pablo Picasso.

Zainspirowani do tworzenia? Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach artystycznych.

Scroll to Top