Dekorowanie pisanek czyli przygotuj się na Święta Wielkanocne

Dekorowanie pisanek czyli przygotuj się na Święta Wielkanocne

27-03-2024

Przełom marca i kwietnia kojarzy się z wielkanocnym malowaniem jaj. Tradycja zdobienia jaj wielkanocnych to zabawa dla całej rodziny, która świetnie pobudza wyobraźnię. Sposobów na malowanie jajek jest mnóstwo. Chcemy zaprezentować Wam prosty, ale niebanalny sposób na stworzenie marmurkowych świątecznych pisanek!

Co będzie potrzebne do tej techniki zdobienia pisanek?

  • miska z octem,
  • płytki pojemnik np. blaszka,
  • pianka do golenia,
  • łyżka,
  • barwniki spożywcze,
  • wykałaczka,
  • jajka ugotowane na twardo,
  • ręcznik papierowy

Zapraszamy na pokaz malowania pisanek.

Do dzieła?

Jajka zamocz w misce z octem i pozostaw na 15 min. (barwnik łatwiej wniknie w ich skorupkę). Blaszkę wypełnij pianką. Łyżką rozsmaruj piankę tak, żeby równo pokryła dno naczynia na grubość ok. 2 cm.

Wierzch pianki skrop barwnikiem. Możesz użyć jednego lub kilku kolorów. Przy pomocy patyczka rozsmaruj krople po piance tak, żeby ładnie się ze sobą połączyły.

Połóż jajka na piance i obtaczaj je delikatnie. Wielkanocne jajka pozostaw pod kolorową pierzynką na około 20 min. Ręcznikiem papierowym wytrzyj wielkanocne jajka.

Świąteczne pisanki są już gotowe! Teraz możesz cieszyć się kolorowymi wielkanocnymi jajkami.

Polecamy zorganizować w domu warsztaty wielkanocne dla dzieci tj. warsztaty malowania pisanek wykorzystując podaną technikę zdobniczą – technikę zdobienia pisanek.

Czy znasz symbolikę jaj wielkanocnych?

Jaja wielkanocne oznaczają początek nowego życia. Świąteczne pisanki są najważniejsze w Święta Wielkanocne.

Interesują Cię inne dekoracje wielkanocne lub techniki rękodzielnicze?

Zapraszamy serdecznie na nasze warsztaty, w tym warsztaty malowania pisanek, dekorowania pisanek np. techniką decoupage- warsztaty dla dzieci.

https://torunskieinspiracje.pl/kontakt/

Zobacz też

pomysł na imprezę firmową

Pomysł na imprezę firmową

Chcecie zorganizować wydarzenie integracyjne, ale nie macie pomysłu na wspólne wyjście? Zastanawiacie się, jakie są najlepsze pomysły na integrację firmową? Jeśli tak, koniecznie zapoznajcie się

Czytaj więcej »
decoupage co to

Decoupage – co to?

Chcesz wiedzieć, na czym polega decoupage i jakie przedmioty ozdobione tą techniką możesz zrobić samodzielnie? Jeśli odpowiedzi na te pytania to „TAK”, to zapraszamy do

Czytaj więcej »
Scroll to Top