Świąteczne gry dla najmłodszych - karty do druku 0
Świąteczne gry dla najmłodszych - karty do druku

Święta to okres pełen radości dla całej rodziny, okazja do spotkań, zwolnienia tempa, wspólnych rozmów... Ale żeby ten czas był spokojny i w pełni wykorzystany musimy się odpowiednio do niego przygotować... sprzątanie, zakupy, strojenie choinki, przygotowywanie wigilijnych potraw i cała masa innych obowiązków, do których warto włączać najmłodszych. Dzięki temu dzieci poznają tradycje bożonarodzeniowe, aktywnie uczestniczą w domowych porządkach, uczą się przygotowywania świątecznych potraw, ćwiczą motorykę małą (np. wykonując ręcznie robione ozdoby na choinkę). 

Jednak przychodzi taki czas, kiedy każdy z nas potrzebuje zająć czymś dziecko, aby mieć chwilę tylko dla siebie. Ale jak to zrobić? Przychodzimy Wam z pomocą! Przygotowałyśmy 2 gry z motywami świątecznymi (do druku), które pokocha każde dziecko!

DOMINO ORAZ MEMORY. To gry, które mają same zalety. Każdy z nas je zna, każdy nie raz grał i na pewno uwielbia te gry za ich prostotę, a jednocześnie radość, jaką mogą sprawić graczom. Poza tym mają świąteczne motywy, które na pewno zainteresują dzieci. Co więcej? Przygotowanie gry już zajmuje dzieciom czas, bo trzeba ją wyciąć, co dodatkowo wzmacnia motorykę małą.

Dlaczego warto grać w domino i memory?

- domino i memory doskonale ćwiczą pamięć i spostrzegawczość, warto włączyć do wspólnej gry również seniorów!
- świetnie działają na refleks, motorykę małą, koordynację ręka-oko
- sprawdzą się w każdej sytuacji, nie zajmują dużo miejsca i dzięki temu można grać w nie dosłownie wszędzie, np. w samochodzie podczas podróży do rodziny!
- są to gry oparte na rywalizacji, dzięki temu odpowiednio przygotowane pozwalają dziecku oswoić się z różnymi emocjami, od szczęścia z wygranej, poprzez smutek porażki aż po złość.

To co, gotowi do gry w DOMINO (pobierz tutaj) i w MEMORY (pobierz tutaj)?

A jakie Wy macie sposoby, żeby zająć czymś dziecko?

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl