Międzynarodowy Dzień Kropki 0
Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki jest to bardzo popularne, szczególnie wśród przedszkolaków, święto odwagi, zabawy i przede wszystkim kreatywności! Tego dnia w wielu szkołach, przedszkolach, bibliotekach oraz instytucjach kultury, a także w wielu domach organizowane są bardzo ciekawe działania i zabawy, których zadaniem jest pomoc w odkrywaniu dziecięcych talentów, mocnych stron oraz pobudzanie kreatywności i wyobraźni. Dzieci zachęcane są do tworzenia oraz odważnego pokazywania swoich prac.

Doskonałym sposobem na pobudzenie pomysłowości i odkrycie prawdziwych dziecięcych talentów są najróżniejsze kropkowe prace plastyczne, przy których nie tylko miło spędzicie czas, ale także nauczycie się wielu przydatnych rzeczy!

Skąd pomysł na takie „kropkowe” święto? Inspiracją do stworzenia Międzynarodowego Dnia Kropki stała się pewna, z pozoru zwykła książka autorstwa Petera H. Reynoldsa o prostym tytule „The Dot”, czyli „Kropka”. Książka opowiada o małej dziewczynce Vashti oraz jej nauczycielce plastyki.  Mała bohaterka dzięki wsparciu swojej nauczycielki odkryła w sobie prawdziwą pasję i talent, a potem stała się inspiratorką dla chłopca pokazując mu, że on także ma w sobie pokłady kreatywności i wspaniałych talentów, które czekają na odkrycie.

Jeżeli nie znacie tej inspirującej książki, to poniżej możecie się z nią zapoznać w krótkiej wersji animowanej.

 

 

 

Święto kreatywności i odkrywania talentów obchodzone jest od 2008 roku już w ponad 100 krajach!  Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawych inspiracji na prace plastyczne z tematem kropki!

 

 

Bąbelkowe kropki

Wiele przedmiotów wysyłanych kurierem jest zabezpieczona poprzez owinięcie w folię bąbelkową. Ale co zrobić później z taką folią? Tak po prostu ją wyrzucić? Nie ma mowy! Trzeba ją wykorzystać, a najlepiej do stworzenia kropkowego obrazu!

Jak to zrobić? Przeczytajcie w tym wpisie KIDSANDU.

 

www.kidsandu.pl

fot.: www.kidsandu.pl

 

 

Kropka i plastelina

Bardzo ciekawym pomysłem na kropkową pracę plastyczną są szablony do wyklejania. Jeżeli macie pod ręką plastelinę, modelinę lub dowolną masę plastyczną, to koniecznie musicie je wypróbować! Co daje taka zabawa? Przede wszystkim ćwiczy małe rączki, dzieci ugniatają masę, odrywają kawałki, lepią z nich małe kuleczki i tworzą z nich wyjątkowe wielobarwne prace plastyczne, które ozdobią Wasze domowe galerie!

Skarbnicą wielu ciekawych szablonów do wyklejania plasteliną jest ten wpis MOJE DZIECI KREATYWNIE.

 

www.mojedziecikreatywnie.pl

fot.: www.mojedziecikreatywnie.pl

 

 

Kropkowe obrazy

Czy wiecie, że każdy może zostać prawdziwym impresjonistycznym malarzem? I nie potrzebujecie do tego stosu pędzli, wielkiego płótna, ciężkiej ramy i ubrudzonego farbami olejnymi fartucha! Wystarczy kartka papieru, kilka kolorowych farbek plakatowych, gumka recepturka i… patyczki do uszu!

Zaskakujące połączenie? Zobaczcie w tym wpisie Kreatywnie Aktywnie jak w prosty sposób wykonać wyjątkową pracę plastyczną!

 

www.kreatywnieaktywnie.pl

fot.: www.kreatywnieaktywnie.pl

 

 

 Twoja wyjątkowa KROPKA

A może by tak zamienić się w bohaterkę książki, małą Vashti i zaprojektować swoją, wyjątkową kropkę? Puśćcie wodzę fantazji, wybierzcie ulubioną metodę plastyczną (kredki, pisaki, farby, kolorowy papier) albo połączcie kilka metod w jednym i stwórzcie wyjątkowy obraz! Niech każdy z rodzinie wykona swoją KROPKĘ, a potem o niej opowie.

Szablon do zaprojektowania swojej KROPKI do pobrania TUTAJ.

 

Chętnie zobaczymy Wasze KROPKOWE projekty, prace i zajęcia! Zdjęcia możecie wysyłać w komentarzu lub na kontakt@torunskieinspiracje.pl

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl