List do Świętego Mikołaja 0
List do Świętego Mikołaja

Popatrzcie na to zdjęcie na górze strony. Tak wygląda Urząd  Pocztowy w Wiosce Świętego Mikołaja koło miasteczka Rovaniemi w Laponii. W skrzyniach i workach piętrzą się listy od dzieci z całego świata. Ponoć Mikołaj dostał już 15 milionów listów ze 198 krajów – takim ogromem korespondencji zajmują się Elfy.

 

W tym niezwykłym Urzędzie Pocztowym nie tylko gromadzone są listy, które przychodzą do Świętego Mikołaja, ale  można też tu wypisać kartkę świąteczną ze specjalnym znaczkiem pocztowym, która zostanie wysłana w odpowiednim czasie, do kogo tylko chcemy. Oczywiście będzie na niej pamiątkowa pieczątka z mikołajowej wioski. Sprawdziliśmy, że  ta usługa działa i wypisane kartki dochodzą do Polski.

 Poczta Świętego Mikołaja

 

Pobierzcie przygotowany przez nas szablon listu z adresem do Świętego Mikołaja. Dzieci mogą napisać lub narysować, to o czym marzą najbardziej, a wysłany list na pewno trafi w odpowiednie miejsce. List można  wieczorem położyć koło łóżka, a w nocy Elfy pomogą w wysyłce.

 

LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ 3 RÓŻNE WERSJE

 

Santa Claus

Santa Claus Main Post Office

FI-96930 Arctic Circle

Rovaniemi

FINLANDIA

 

Laponia to kraina na północy Europy, która leży na terenie czterech Państw: Finlandii, Szwecji, Norwegii i Rosji, zajmuje obszar około 380 tys km2. Laponia została wpisana na listę  światowego Dziedzictwa UNESCO w 1996 roku. Rdzenną ludnością całego regionu są Saamowie, których populację szacuje się na około 60-90 tys. osób. Obecnie stanowią oni mniejszość wśród mieszkańców Laponii. Jak widać na poniższym zdjęciu Saamowie nie muszą pisać listów, bo mogą kontaktować się ze Świętym Mikołajem przez telefon. :)

 SAAMOWIE W LAPONII

Laponia posiada własną flagę i hymn. Najbardziej popularna jest fińska część tej krainy z miasteczkiem Rovaniemi, które znane jest w świecie jako miasto Świętego Mikołaja.

Byliśmy  tam z wizytą kilka lat temu przy okazji letniej podróży do Finlandii. Pomimo tego, że było bardzo ciepło, słonecznie i niestety bez śniegu, to wrażenia z wizyty w tym niezwykłym miejscu i tak były niesamowite.  To magiczne miejsce gdzie każdy może poczuć się jak dziecko i spełnić dziecięce marzenia o spotkaniu z prawdziwym Świętym Mikołajem. A audiencja pozostawia niezapomniane wspomnienia także u dorosłych.

WIOSKA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Spotkanie ze Świętym Mikołajem trwało kilka minut. Mikołaj zapytał nas skąd przyjechaliśmy i okazało się, że zna kilka polskich słów. Potem pozowaliśmy do wspólnego zdjęcia. Ładnie opakowane zdjęcie czekało już na nas, gdy tylko wyszliśmy ze spotkania. Nie było tanie, ale oczywiście musieliśmy je kupić, bo to przecież pamiątka na wiele lat. W trakcie spotkania z Mikołajem nie mogliśmy zrobić zdjęcia swoim aparatem, więc zakup był jedyną szansą na wspólną fotkę. Wykorzystaliśmy je dobrze, bo na najbliższe święta zrobiliśmy z niego kartkę z życzeniami dla rodziny i przyjaciół.  Musieliśmy tylko obciąć od dołu, bo na zdjęciu były widoczne nasze letnie  sandały. :)

WIZYTA U ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

A tak odpoczywają latem renifery, które zimą pomagają Świętemu Mikołajowi rozwozić prezenty.

RENIFERY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Chcecie też pomóc Świętemu Mikołajowi? Zamówcie świąteczny prezent dla bliskiej osoby w naszym sklepie 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl