Kalendarz adwentowy - zadania do druku 0
Kalendarz adwentowy - zadania do druku

Oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia ma w sobie tę wyjątkową magię, której trudno jest się oprzeć! Na każdym kroku, w każdym sklepie, domu, na ulicach  witają nas świąteczne dekoracje, lampki, dźwięki popularnych i lubianych kolęd.

Najmłodsi domownicy na pewno z niecierpliwością przebierają nóżkami w oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę w wigilijny wieczór. Warto im umilić czas oczekiwania i jednocześnie wprowadzić w świąteczny nastrój. A jak to zrobić? Najlepiej wspólnie odliczając dni do Bożego Narodzenia… 

Kalendarz adwentowy to jedna z najbardziej popularnych i lubianych przez dzieci tradycji adwentowych, która jest najlepszym pomysłem na przedświąteczne odliczanie. Kalendarz pomaga najmłodszym (i tym nieco starszym) przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia, wprowadza w atmosferę i umila czas przedświątecznych przygotowań.

Początki kalendarza adwentowego sięgają podobno połowy XIX wieku, a jego zadaniem od samego początku było wzmacnianie radości oczekiwania na święta. Pierwsze kalendarze polegały na przywieszaniu każdego dnia obrazków dotyczących świąt i przyjścia na świat Jezusa, na zapalaniu jednej z 24 świeczek lub skreślanie jednej z 24 kresek narysowanych kredą na drzwiach.

Dzisiejsze kalendarze często kojarzą się z pudełkiem, w którym każdego dnia dzieci otwierają jedno okienko i wyciągają mała czekoladkę. I w sumie na tym to odliczanie się kończy...

Dziś mamy dla ciekawą alternatywę dla czekoladkowych kalendarzy, bardziej kreatywną i angażującą całą rodzinę… W końcu przedświąteczne odliczanie najlepiej spędzić wspólnie z najbliższymi!

Zainspiruj się i przygotuj z nami kalendarz adwentowy, a w nim wesołe zadania na pierwsze 24 dni grudnia!

Co będzie potrzebne?

- papierowe torebki/koperty
- małe klamerki
- naklejki z numerami od 1 do 24 (zamiast naklejek można użyć kolorowych pisaków)
- sznurek jutowy/nić bawełniana/wstążka
- wydrukowane zadania do kalendarza, możecie też dopisać swoje zadania (do pobrania tutaj)
- nożyczki
- haczyki do przywieszenia kalendarza

kalendarz adwentowy

Zaczynamy!

Krok 1. Naklejki z numerami przyklej do torebek lub kopert. Możesz też pisakiem napisać numery.

torebki kalendarz

Krok 2. Wytnij zadania do kalendarza (do pobrania tutaj) i umieść je w poszczególnych torebkach. Pamiętaj, że warto zaplanować wcześniej jakie zadanie wypada w który dzień tygodnia tak, aby nie kolidowało z Waszymi codziennymi obowiązkami. Możecie np. zaplanować strojenie choinki na sobotę, a szorowanie butów przed wizytą Mikołaja na 5.12. 

zadania

Do torebek możecie też włożyć dla dzieci mały upominek lub coś, co pomoże im wykonać zadanie na dany dzień, np. pocięte kolorowe paski do wykonania łańcucha na choinkę.

Krok 3. Haczyki przyczep na ścianie w odległości około 75 cm i rozwieś między nimi sznurek jutowy.

Krok 4. Do sznurka przywieszaj woreczki/koperty na różnej wysokości i w dowolnej kolejności. Możesz pomieszać woreczki tak, aby kolejne numery nie były obok siebie, wtedy dzieci będą miały dodatkową zabawę w poszukiwanie numerka na dany dzień.

 

 

I GOTOWE! Mamy nadzieję, że wszyscy domownicy włączą się w wykonywanie zadań na każdy dzień!

A może wybierzecie któryś z naszych kreatywnych zestawów jako zadanie w Waszym kalendarzu? Do świątecznej atmosfery doskonale będą pasowały pachnące piernikiem Mydełka Astronoma albo Świece Kopernika.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl